Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες σημείωσε χθες το βράδυ ο Χολαργός καθώς επικράτησε στο κλειστό “Αντώνης Τρίτσης” της Άρτεμις Αχαρνών με σκορ 85-67, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑ.

Η ομάδα μας μετά από ένα νωθρό 1ο δεκάλεπτο, βρήκε ρυθμό και με όπλο την άμυνα έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 41-37. Στο β’ ημίχρονο ανέβασε στροφές στην επίθεση και έφτασε άνετα στη νίκη με 85-67.

Ξεχώρισαν για τον Χολαργό οι Ιωακειμίδης με 24 πόντους, Γιαννουλάκης με 18  και ο Καλαντζής με 11 πόντους, όλους στο β’ ημίχρονο.

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας τη Δευτέρα (24/10) στις 21:30 στο κλειστό του Μπουρναζίου με αντίπαλο την Άμιλλα Περιστερίου.

Χολαργός – Γ. Σ Άρτεμις Αχαρνών 85-67 (17-24, 24-13, 25-10, 19-20)
ΚΟ Χολαργού (Θωμόπουλος – Κουρκουτσάκης): Τσουβελεκάκης 5 (1), Γιαννουλάκης 18 (2), Ιωακειμίδης 24 (4), Κατωπόδης 6, Θεοδωρίτσης, Ζυγομήτρος 2, Δελής 7 (1), Λούκας 6, Συμεωνίδης, Κεσκινίδης 4, Σωτηρόπουλος 2, Καλαντζής 11 (1)