Την πρόκρισή του στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου ΕΣΚΑ εξασφάλισε χθες βράδυ η ομάδα μας μετά από καλή εμφάνιση και επικρατώντας εκτός έδρας του Άρη Πετρούπολης με σκορ 61-87.

Στο πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς ο Χολαργός μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να ολοκληρώσει την πρώτη περίοδο στο +7 με πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Κομποδιέτα.

Το ημίχρονο έκλεισε με τον Χολαργό να προηγείται 49-28.

Στην επανάληψη η ομάδα μας συνέχισε να ελέγχει τον αγώνα με το τρίτο δεκάλεπτο να φτάνει τη διαφορά στο μέγιστο (+30) με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 61-87

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Δημήτρης Κομποδιέτας με 24 πόντους. Ακολούθησαν οι Βουδούρης με 15 και Μπάρμπας με 14 πόντους.

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας τη Δευτέρα (20/9) στο κλειστό του Χολαργού με αντίπαλο τον Οίον Αγίου Στεφάνου.

ΚΟ Χολαργού (Λινοξυλάκης – Ηρακλειανός): Τσουβελεκάκης 2, Ανδρικόπουλος 1, Ραπτίδης 2, Τούτουζας, Μπάρμπας 14, Δευτερέβος 5, Αντωνόπουλος 6 (2), Βουδούρης 15, Κομποδιέτας 24 (3), Λιμαντζάκης 9, Συμεωνίδης 3, Τετζεράκης 6.